LIELFORMĀTA DRUKA: MATERIĀLU ĪPAŠĪBAS UN IZMAKSAS

Vides reklāma vai interjera noformēšana. Jūsu vajadzības nosaka materiālu izvēli.
Reklāmai ārpus telpām, drukai nepieciešami materiāli, kas noturīgi pret apkārtējās vides ietekmi. Parasti tas ir tentu audums, īpašs siets un banera papīrs. Attēls tiek drukāts ar noturīgām krāsām, tiek izmantota arī laminēšana.
Interjera drukai tiek izmantoti mazāk izturīgi materiāli. Šajos apstākļos nav nozīmes aizsargāt attēlu no nokrišņiem vai citas āra laikapstākļu ietekmes. Papīrs, tapetes, matēta līmplēve, audums ir vispiemērotākie materiāli attēlu drukai interjerā. Šajā gadījumā arī tintes tiek izvēlētas mazāk noturīgas, toties cilvēkam nekaitīgas.
Ražošanas izmaksas ir atkarīgas no materiāla, uz kura drukāsies attēls. Turklāt cenu ietekmē arī drukas izšķirtspēja – punktu skaits collā – “dpi”. Jo vairāk punktu, jo precīzāks attēls un augstākas izmaksas.
Lai noteiktu pasūtījuma galīgās izmaksas, projektu vadītājam jāzina izmantojamo materiālu veids, attēla īpatnības, tirāža, termiņi. Tomēr arī pēc tam maksimāli precīzu cenu aprēķināt ir grūti. Viss ir atkarīgs no tehnoloģiskā procesa specifikas. Ja Jums ir nestandarta vēlmes, dažkārt gala izmaksas kļūst zināmas tikai pēc drukas uzsākšanas.
Tieši tāpēc ir svarīgi maksimāli precīzi aprakstīt projektu vadītājam Jūsu vēlmes.